Nowy Komendant Powiatowy Policji w Krakowie

Nowy komendant Powiatowy Policji w Krakowie

 

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego komendanta. Przełożonym policjantów z powiatu krakowskiego został  mł.insp.Tomasz Drożdżak.

 

Z dniem dzisiejszym (04.01.18r.) mł.insp. Tomaszowi Drożdżakowi zostało powierzone pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie. Uroczystego wprowadzenia dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki. W uroczystości udział wzięli policjanci, kadra kierownicza i pracownicy KPP w Krakowie.

 

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki podziękował pełniącemu dotychczas obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie mł.insp. Piotrowi Wojtakowi, a nowemu Gospodarzowi tej jednostki złożył życzenia owocnej pracy. Mł. insp. Tomasz Drożdżak w krótkim przemówieniu podkreślił, że chce utrzymać wysoki poziom, jaki ta jednostka prezentuje, tak w zakresie osiąganych wyników, jak i dyscypliny służbowej.

 

 

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie mł. insp.Tomasz Drożdżak ma 44 lata. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - Administracja w Zakresie Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Pedagogika. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie Public Relations – Instrument Komunikacji Marketingowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Z Policją związany jest od 1994 roku. Jako młody policjant został wtedy aplikantem Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji Kraków – Zachód. Od  1998 rok pełnił służbę jako dzielnicowy Referatu Dzielnicowych Komisariatu Policji XIII Kraków – Kleparz. Po upływie dwóch lat, w 1999 rok został młodszym asystentem Zespołu Kryminalnego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Kraków – Łobzów, skąd w 2001 roku przeszedł do  Referatu I Sekcji Dochodzeniowo Śledczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W roku 2006 awansował na specjalistę Sekcji dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i pracował w zespole do wykrywania szczególnie trudnych spraw, tzw. „Policyjne Archiwum X”. Następnie w latach 2007 do 2015 powierzano mu kolejno stanowiska: Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Następnym etapem kariery było mianowanie w 2015 roku na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji II w Krakowie, a rok później na Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie, gdzie pełnił służbę do stycznia 2018 roku.

W trakcie służby w Policji mł. insp.Tomasz Drożdżak został  odznaczony  Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, Medalem XXV-lecia NSZZP, Brązowym Krzyżem „Za Zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK”.