Aspirant Piotr Solarz nowym Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Zabierzowie.

Aspirat Piotr Solarz nowym Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Zabierzowie.

Dzisiaj (3.09) Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. Insp. Tomasz Drożdżak  uroczyście wręczył rozkaz personalny aspirantowi Piotrowi Solarzowi któremu powierzył  obowiązki na stanowisku zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Zabierzowie.

W uroczystości, poza szefem powiatowej policji, wziął udział Komendant Komisariatu Policji w Zabierzowie komisarz Mariusz Świda oraz kadra kierownicza komisariatu i jego pracownicy. Wszyscy obecni gratulowali nowemu  zastępcy, a on sam natomiast podziękował za zaufanie i zadeklarował chęć utrzymania poziomu swojej dotychczasowej pracy. 

Aspirant Piotr Solarz jest absolwentem Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 2003r w Oddziałach Prewencji Policji w Krakowie. Później pierwsze doświadczenia zdobywał będąc funkcjonariuszem  ogniwa patrolowo – interwencyjnego w Komisariacie Policji I w Krakowie.  Następnie od 2008 roku w pionie kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, a od 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Nowemu Komendantowi życzymy dalszych sukcesów zawodowych.