„Nasza krew – nasza ojczyzna” - Aktualności - KPP w Krakowie

Aktualności

„Nasza krew – nasza ojczyzna”

W mobilnym punkcie poboru krwi na terenie KWP w Krakowie policjanci i pracownicy cywilni oddali ponad 13 litrów krwi dla potrzebujących.

20 października br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została przeprowadzona zbiórka krwi, w ramach której małopolscy policjanci i pracownicy Policji włączyli się do akcji „NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA”.Pobór krwi odbywał się w mobilnym punkcie z RCKiK. W dzisiejszej akcji wzięło udział 29 osób i zebrano łącznie 13 050 ml krwi. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dzisiaj, dzięki wsparciu policjantów, pracowników Policji, pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach i klinikach naszego regionu.

To już 9 edycja akcji honorowego oddawania krwi, którą organizują służby mundurowe dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku odbywa się w terminie 20 października – 20 grudnia 2020 r. i została objęta patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

  • pracownica cywilna Policji podczas poboru krwi w krwiobusie
  • widok krwiobusa z okna, zaparkowanego przy ulicy przed komendą Policji
  • policjant po cywilnemu podczas poboru krwi w krwiobusie
  • policjant umundurowany podczas poboru krwi w krwiobusie w tle stojąca lekarka
  • policjant umundurowany podczas poboru krwi w krwiobusie
  • policjantka umundurowana podczas poboru krwi w krwiobusie