Aktualności

Podsumowanie debaty społecznej zorganizowanej dla mieszkańców miasta i gminy Skawina

Wczoraj (28 listopada br.) w Grabiu odbyła się debata społeczna, podczas której omówiono stan  bezpieczeństwa występujący na terenie miasta i gminy Skawina. Spotkanie dla mieszkańców zorganizował Komendant Komisariatu Policji w Skawinie kom. Piotr Solarz. Głównym tematem debaty było omówienie realizacji zobowiązań Policji, mających na celu wyeliminowanie zagrożenia związanego z przekraczaniem prędkości w miejscowości Grabie. W spotkaniu udział wziął  Burmistrz Miasta i Gminy Skawina.

W debacie udział wzięli przedstawiciele Policji w osobach: Komendant Komisariatu Policji w Skawinie kom. Piotr Solarz i jego zastępca kom. Krzysztof Srebnicki, Zastępca Naczelnika Ruchu Drogowego KPP w Krakowie kom. Tomasz Wieczorek, Oficer Prasowy KPP w Krakowie kom. Justyna Fil, Kierownik Rewiru Dzielnicowych st. asp. Grzegorz Hucisko oraz miejscowa dzielnicowa st. post. Angelika Górka. Obecni na spotkaniu byli również przedstawiciele władzy lokalnej: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko, Komendant Straży Miejskiej w Skawinie, radni i sołtysi oraz mieszkańcy.

Po przywitaniu gości przez komendanta komisariatu, za pomocą prezentacji omówiono stan bezpieczeństwa i porządku publicznego występujący na terenie miasta i gminy Skawina. Kolejno przedstawiciele Policji podsumowali realizację zobowiązań, podjętych podczas poprzedniej debaty, które miały na celu wyeliminowanie zagrożenia związanego z niestosowaniem się do przepisów ruchu drogowego, w szczególności poprzez przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami poruszającymi się po DW953 w miejscowości Grabie. Następnie głos oddano zaproszonym gościom i mieszkańcom, którzy mieli okazję zgłaszać kolejne dostrzeżone przez nich problemy, mające wpływ na bezpieczeństwo. Wywiązała się wspólna dyskusja, w trakcie której komendant komisariatu zobowiązał się do podjęcia działań mających na celu wyeliminowanie wskazanych zagrożeń. Podczas spotkania przypomniano również o znaczeniu i obsłudze Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także rozdano ulotki ostrzegające przed oszustami, działającymi metodą „na wnuczka”.

Powrót na górę strony