Policyjne prelekcje on-line dla dzieci i młodzieży - Aktualności - KPP w Krakowie

Aktualności

Policyjne prelekcje on-line dla dzieci i młodzieży

Policjantka z powiatu krakowskiego przeprowadziła spotkanie on-line z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na temat bezpieczeństwa. Odblaski przekazane ze Starostwa Powiatowego w Krakowie będą dodatkową atrakcją dla słuchaczy.

Pomimo zamknięcia szkół z powodu pandemii, policjanci z powiatu krakowskiego wciąż dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Wczoraj (18 listopada br.) policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie rozmawiała on-line na temat bezpieczeństwa z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. W ramach dobrej współpracy z ośrodkiem, do którego również uczęszczają mieszkańcy powiatu krakowskiego, nauczyciele przeznaczyli czas lekcji właśnie na pogadankę o bezpieczeństwie.

Podczas prelekcji policjantka zaprezentowała zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, omawiając zasady poruszania się w ruchu pieszym i rowerowym, a także po zmroku, podkreślając, jak ważne jest noszenie odblasków. Kolejnym elementem było omówienie jak ochronić się przed kieszonkowcami i oszustami, a także postępowania w przypadku spotkania osoby obcej. Ponieważ dzieci większość czasu spędzają teraz w domach, mundurowa przypomniała również, jak bezpiecznie spędzać czas przebywając samemu w miejscu zamieszkania, w tym, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem, czy też nieszczęśliwym wypadkiem, a także w przypadku kiedy do drzwi zapuka osoba obca.

Prelekcja on-line została bardzo pozytywnie odebrana, uczniowie chętnie zadawali pytania i byli bardzo otwarci i zaciekawieni prezentowaną tematyką. Choć spotkanie nie było w bezpośrednim kontakcie, to w trosce o bezpieczeństwo uczestników i w celu propagowania noszenia odblasków, przygotowano dla każdego z nich elementy odblaskowe, które jeszcze tego samego dnia przekazano opiekunowi młodzieży, aby jak najszybciej trafiły do naszych pilnych słuchaczy. Dzięki przekazanym ze Starostwa Powiatowego w Krakowie odblaskom, prócz samych prelekcji była również możliwość wręczania tego rodzaju elementów, zapewniających bezpieczeństwo naszym mieszkańcom.

  • elementy odblaskowe czapeczki i opaski
  • policjanta podczas prelekcji on line przed monitorem