Brutalny nastolatek zatrzymany tuż po dokonaniu pobicia.

Brutalny nastolatek zatrzymany tuż po dokonaniu pobicia.

W sylwestrowy poranek krakowska policja została poinformowana o pobiciu, którego ofiarą padł 50-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Skawina. Poinformowani o napaści skawińscy policjanci zatrzymali sprawcę tego brutalnego czynu. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Tuż po zdarzeniu chłopak trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a jego ofiara do jednego z krakowskich szpitali.  

Nastoletni napastnik zaatakował swoją ofiarę w pobliżu miejsca jej zamieszkania. Początkowo uderzał mężczyznę pięścią w twarz, a kiedy ten upadł na ziemię nadal zadawał mu ciosy, tym razem kopiąc butem. Po wyładowaniu agresji napastnik pozostawił krwawiącego mężczyznę bez pomocy. 

Zaalarmowane o zdarzeniu służby szybko pojawiły się na miejscu. Poszkodowanemu udzielona została pomoc medyczna, a funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia, w wyniku czego zatrzymali sprawcę tej brutalnej napaści. W chwili zatrzymania 16-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Decyzją sądu rodzinnego nieletniego tymczasowo umieszczono w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. 

Nieletni usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego z art.157§1 kk mówiący o spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z zapisami Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich za popełniony czyn sprawca może zostać umieszczony w placówce wychowawczej lub zakładzie poprawczym, gdzie nieletni mogą przebywać do 21 roku życia.