Dwie złodziejki trafiły w ręce Policji

Dwie złodziejki trafiły w ręce Policji

Policjanci Komisariatu Policji w Zielonkach zatrzymali dwie kobiety, podejrzane o kradzież galanterii skórzanej, której dopuścić się miały w galerii handlowej. Fakt kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu.

27 lutego do komisariatu w Zielonkach zgłosiła się 29-letnia kobieta, zgłaszając kradzież galanterii skórzanej, do której doszło dwa dni wcześniej w jednym ze sklepów podkrakowskiej galerii handlowej, w której pracuje. Jak się okazało, fakt kradzieży został zarejestrowany przez kamery sklepowego monitoringu. Na nagraniu widać, jak dwie młode kobiety kradną skórzane portfele i skórzane  rękawiczki (po dwie pary).

Policjanci szybko ustalili  tożsamość złodziejek i miejsce ich przebywania. Okazały się nimi dwie mieszkanki Krakowa.  28 lutego kobiety (40 i 37 –letnia) zostały zatrzymane, a w ich mieszkaniach policjanci znaleźli skradziony łup, którym po równo się podzieliły. Następnie zostały przewiezione do KP w Zielonkach, gdzie usłyszały zarzut kradzieży,której wspólnie się dopuściły. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.