"Dzień Dziecka" z krzeszowicką Policją

"Dzień Dziecka" z krzeszowicką Policją

2 czerwca br. w Dubiu policjanci Komisariatu Policji w Krzeszowicach wspólnie z radą sołecką zorganizowali piknik rodzinny z okazji „Dnia Dziecka”.

Podczas gier i zabaw, w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeńswto przez cały rok szkolny", policjanci przekazali najmłodszym wiedzę o bezpiecznych zachowaniach zarówno w czasie wypoczynku, jak i w drodze do szkoły.   

Podczas pikniku mundurowi zaprezentowali również wyposażenie policyjnego radiowozu, elementy umundurowania policjantów biorących udział  w zabezpieczeniach meczów, a także udzielili informacji na temat pracy w Policji, a chętnym przedstawili procedurę przyjęcia do służby.W trakcie zabaw wykorzystano alkogogle, które były atrakcją nie tylko dla dzieci, ale również dla  dorosłych.

Udział w pikniku wzięli również strażacy OSP Siedlec, którzy w trakcie imprezy zaprezentowali udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była wspinaczka na pobliskich skałach, przy  asekuracji  członków Klubu Wspinaczkowego Trawers  z Krzeszowic, w którym instruktorem jest sierż. szt. Joanna Brzezińska z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. 

Dzieci biorące udział w konkursach, w ramach wygranej, były nagradzane słodkościami.