Ostatni tydzień na drogach powiatu krakowskiego

Ostatni tydzień na drogach powiatu krakowskiego

W ostatnim tygodniu na drogach powiatu krakowskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć, a trzy zostały ranne.

W piątek (07.09) w Skawinie doszło do pierwszego z wypadków. Kierujący ciągnikiem siodłowym na  oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił pieszą która przechodziła z prawej strony na lewą. W wyniku zdarzenia piesza z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia w Pobiedniku Wielkim kierujący pojazdem dostawczym zjechał na lewą stronę drogi, na przeciwległy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem osobowym jadącym z przeciwka. W wyniku zdarzenia jeden z kierujących i pasażer doznali urazu twarzo-czaszki, i głowy.

Do najgroźniejszego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w niedziele (09.09.br) w godzinach popołudniowych w Woli Kalinowskiej.  Mężczyzna kierujący motocyklem najechał na tył pojazdu osobowego który zatrzymał się celem umożliwienia skrętu w lewo na parking innemu pojazdowi osobowemu. W wyniku uderzenia motocyklista poniósł poważne obrażenia wewnetrzne i zmarł w karetce.

W sam weekend powiatowa drogówka  skontrolowała  168 pojazdów, ujawniając przy tym 80 wykroczeń drogowych. Wobec kierujących, którzy dopuścili się przewinień zostały wyciągnięte konsekwencje prawne. Podczas kontroli policjanci sprawdzali  trzeźwość kierujących,  gdzie w 5 przypadkach byli to kierowcy po spożyciu alkoholu. W 17 przypadkach pojazdy nie posiadały aktualnych badań technicznych. Odnotowała 13 kolizji drogowych,

Policja apeluje o rozwagę na drodze !!!!