Płacił za wódkę znalezioną kartą bankomatową. Usłyszał zarzuty.

Płacił za wódkę znalezioną kartą bankomatową. Usłyszał zarzuty.

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 63-latkowi, który robił zakupy na znalezioną kartę bankomatową. Przesłuchany przez krzeszowickich policjantów przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Wczoraj (03/07 br.) policjanci Komisariatu Policji w Krzeszowicach zatrzymali 63-letniego mieszkańca Krzeszowic pod zarzutem kradzieży karty płatniczej i dokonywania przy jej użyciu transakcji płatniczych – zbliżeniowych, na łączną kwotę 232 zł, na szkodę 38-letniej mieszkanki gminy Krzeszowic. Zgłaszająca zorientowała się o fakcie utraty karty bankomatowej w momencie kiedy ktoś dokonał nią pierwszego zakupu. 2 lipca br. poinformowała o zdarzeniu krzeszowicką policję. Pomimo, że karta została natychmiast zablokowana, nowy "posiadacz" zdążył już zrobić zakupy jeszcze w czterech innych sklepach.

Już następnego dnia policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna nie krył zdziwienia, kiedy do drzwi jego mieszkania zapukali funkcjonariusze. 63-latek przyznał się, że korzystał z karty, którą jak twierdzi znalazł na chodniku, a  zakupy robił w różnych miejscach. Głównie regulował należności za zakup wódki i papierosów. Nawet kiedy kolejne transakcje płatności kartą były odrzucane, mężczyzna nie ustawał w kolejnych próbach.

Krzeszowiccy policjanci przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie pięć zarzutów kradzieży pieniędzy z  użyciem  karty bankomatowej /art. 279 § 1 kk/. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.