Podsumowanie działań „Bezpieczny powrót z wakacji” na drogach powiatu krakowskiego.

Podsumowanie działań „Bezpieczny powrót z wakacji” na drogach powiatu krakowskiego.

Działania kontrolno - prewencyjne pn. „Bezpieczny powrót z wakacji”, trwające od piątku 31 sierpnia br. do niedzieli 2 września br., dobiegły końca. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas prowadzonych działań policjanci szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego tj. poruszanie się z dozwoloną prędkością, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, używane pasów bezpieczeństwa, a także sprawdzali stan trzeźwość kierujących. Ponadto mundurowi zwracali uwagę na pojazdy, których stan techniczny mógłby spowodować zagrożenie w ruchu drogowym. Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.

W czasie trzydniowych działań na drogach pow. krakowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili 154 kontrole pojazdów, ujawniając blisko 62 wykroczenia, co skutkowało wyciągnięciem wobec nich konsekwencji prawnych.  Niestety, ale wciąż najczęściej popełnianym przewinieniem przez kierujących jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Ponadto na drogach powiatu krakowskiego mundurowi zatrzymali 7 pijanych kierowców, udaremniając im tym samym dalszą jazdę. Podczas kontroli pojazdów aż 17 z nich okazało się niesprawnych technicznie, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.

APELUJEMY jednak o rozwagę i zdrowy rozsądek!

Przekroczenie, czy niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach może być przyczyną tragedii. W miarę możliwości przewidujcie ewentualne zagrożenia. Zachowajcie dużą ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych, przejeżdżając przez obszary niezabudowane, a także w pobliżu szkół oraz placów zabaw