Podsumowanie działań „Znicz 2018” w powiecie krakowskim

Podsumowanie działań „Znicz 2018” w powiecie krakowskim

Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada 2018 roku na drogach powiatu krakowskiego  doszło do 5 wypadków, w których na szczęście nie było ofiar śmiertelnych ale 5 osób, zostało rannych. Policjanci zatrzymali 14 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

Ranni w wyniku wypadków to 2 motocyklistów, 1 rowerzystka,1 pieszy oraz 1 osoba prowadząca pojazd.

W powiecie  krakowskim przez 5 dni trwających działań, nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało wielu policjantów. Funkcjonariusze przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

Policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.