Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krakowie uczestnikami I biegu przez Paryż

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krakowie uczestnikami I biegu przez Paryż

Wczoraj 9 września 2018 r. na terenie, znajdującej się niedaleko Krzeszowic, miejscowości Paryż odbył się  I bieg  charytatywny zorganizowany przez fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Dochód z  imprezy  przeznaczony został na leczenie naszego kolegi Tomka Warzechy.

Gwoździem programu nie tylko dla  lubiących sportową rywalizację i aktywny styl życia był bieg uliczny na dystansie 6 i 12 km. Puchary dla zwycięzców tych konkurencji ufundował Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. Insp. Tomasz Drożdżak.  Dla osób pracujących w formacjach mundurowych przewidziano natomiast bieg na dystansie 12 km „o puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie” . Oprócz konkurencji biegowych przygotowano m.in. marsz nordic walking na dystansie 6 km, a także konkurencje dla najmłodszych. W sumie wystartowało ok 400 zawodników.

Turniej cywilów na 12 km w kategorii kobiet wygrała z nr 111 Magdalena Mikos natomiast, w kategorii mężczyzn z nr 152 Dawid Wójcik. Na dystansie 6 km najlepszą kobietą okazała się być z nr 26 Katarzyna Bzdyk, a najlepszym mężczyzną Aleksander Zięba z nr 182. Zwycięzcom wręczył trofea I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie mł. Insp Dariusz Suwała.

Wśród mundurowych najlepszym był z nr 124 Łukasz Rusek któremu pamiątkowy puchar wręczył Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Jarosław Nowak.

Komendę Powiatową Policji w Krakowie w biegu na 12 km reprezentował  sierż szt. Marcin Dąbek z Wydziału Sztab Policji,  asp. Piotr Szyłowicz dyżurny Komisariatu Policji w Zielonkach, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zabierzowie asp. Paweł Wożniak. Natomiast na dystansie 6 km sierż.szt. Agnieszka Piekło-Bielarz z Wydziału Prewencji oraz podkomisarz Tomasz Warot p.o Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych . Reprezentanci otrzymali medale pamiątkowe.

W trakcie rywalizacji nieocenionym okazał się Komendant Komisariatu Policji  w Krzeszowicach kom. Michał Godyń, który był nie tylko współorganizatorem całego przedsięwzięcia, ale sprawdził się w roli głównego prowadzącego.

Bieg to nie wszystko!!!

W ramach imprezy zaplanowano „piknik na zakończenie lata” wzbogacony o gry i zabawy, muzykę na żywo,  licytację charytatywną oraz rajd starych samochodów.

W trakcie trwania imprezy na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje. Część z nich zagwarantowali sami policjanci. Funkcjonariusze zorganizowali pokaz sprzętu służbowego będącego na wyposażeniu Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

O bezpieczeństwo uczestników zadbali  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i Komisariatu Policji w Krzeszowicach zabezpieczając wydarzenie.