Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali hotelowego włamywacza

Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali hotelowego włamywacza

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ustalili, a następnie zatrzymali 60-letniego włamywacza do podkrakowskich hoteli. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie prowadzili dochodzenie w sprawie włamań do pokoi w podkrakowskich hotelach, do których doszło w kwietniu i maju tego roku. Intensywne ustalenia doprowadziły pracujących nad sprawą funkcjonariuszy do 60-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego. 

Kryminalni udali się do wytypowanego miejsca, gdzie mógł przebywać poszukiwany mężczyzna. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się – mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem do trzech pokoi hotelowych, do czego przyznał się. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny  i zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania policjanci znaleźli narzędzia, (do pokonywania zabezpieczeń), którymi posługiwał się 60-latek podczas włamań.