Policjanci w przeciągu tygodnia zatrzymali trzech kierujących posiadających cofnięte uprawnienia lub zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci wciąż zatrzymują kierujących posiadających cofnięte uprawnienia lub zakaz prowadzenia pojazdów

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatów na terenie powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch kierujących posiadających cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, jednego z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów oraz ośmiu nietrzeźwych kierowców.

28 czerwca br. w godzinach popołudniowych w Skale policjanci z KP w Skale zatrzymali 26-letniego kierującego mitsubishi, który jak się okazało w toku kontroli, posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Następnie 30 czerwca br. w Tenczynku policjanci z KP w Krzeszowicach natrafili na 33-letniego mieszkańca Mysłowic, kierującego toyotą, również z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami. Z kolei 1 lipca br. policjanci z KP w Zabierzowie ujawnili w Kaszowie 23-letniego mieszkańca gm. Liszki, który kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów z powodów zdrowotnych.  Dwóch z nich odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień /art. 180a kk/, za co grozi do 2 lat więzienia. Trzeci za kierowanie pojazdem pomimo posiadanego zakazu /art. 244 kk/, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, w zeszłym tygodniu, na terenie powiatu krakowskiego, policjanci w trakcie kontroli drogowych ujawnili aż 8 nietrzeźwych kierujących. Osoby te odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu /art. 178a kk/, za co grozi im do 2 lat więzienia i  zakaz prowadzenia pojazdów (nawet do 15 lat).