Policjanci zabezpieczyli rewolwer oraz 186 sztuk amunicji różnego kalibru

Policjanci zabezpieczyli rewolwer oraz 186 sztuk  amunicji różnego kalibru

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Na arsenał funkcjonariusze trafili realizując działania wymierzone w podrabianie dokumentacji związanej z handlem samochodami. Policjanci sprawdzając pomieszczenia prywatnej posesji na terenie gminy Słomniki znaleźli w szafie z ubraniami i zabezpieczyli broń palną w postaci rewolweru oraz 186 sztuk naboi różnego rodzaju. Były to naboje karabinowe przeznaczone do sztucera, naboje śrutowe, rewolwerowe, pistoletowe, różnego kalibru i produkcji np. hiszpańskiej, czeskiej, polskiej czy samodziały. Na miejsce zdarzenia został wezwany biegły z zakresu broni, który stwierdził, że na większość z zabezpieczonych przedmiotów właściciel powinien mieć wymagane pozwolenie.

64-latek usłyszał zatem zarzuty nielegalnego posiadania broni (art. 263 § 1 kodeksu karnego) – za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Wobec podejrzanego został zastosowany dozór policyjny i poręczenie majątkowe.