Policjanci zatrzymali poszukiwanego. Znaleźli też narkotyki i broń.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego. Znaleźli też narkotyki i broń.

Policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach wkroczyli do domu, w którym miał przebywać poszukiwany. Jak się okazało, mężczyzna ukrył się w piwnicy, a w swoim pokoju miał znaczne ilości narkotyków i nielegalną broń palną. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie też za posiadanie narkotyków i nielegalne posiadanie broni.

W sobotę (18 stycznia br.) w godzinach popołudniowych policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach pojechali pod adres w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce, gdzie jak wcześniej ustalili, miał przebywać poszukiwany 35-latek. Mężczyzna został skazany na karę ponad 3 miesięcy więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu i przez ponad cztery miesiące ukrywał się przed organami ścigania. Kiedy mundurowi zapukali do drzwi, otworzył ojciec poszukiwanego, który zapewniał, że syna nie ma w domu.  Jednak policjanci nie dali się zwieść i weszli do środka, sprawdzając dokładnie każde pomieszczenie. Intuicja ich nie zawiodła. 35-latek schował się przed nimi w piwnicy. W trakcie penetracji domu mundurowi wyczuli silną woń marihuany. W jednym z pomieszczeń stróże prawa znaleźli za szafkami sprytnie wykonaną skrytkę, w której ujawnili dwa pudła wypełnione suszem marihuany i woreczek strunowy z zawartością białej substancji. Badanie narkotestem jednoznacznie potwierdziło, że są to narkotyki: marihuana i amfetamina. To nie wszystko…. Policjanci znaleźli tam również zwiniętą w koc broń palną, z podpiętym magazynkiem i dwoma nabojami. Numer seryjny tej broni był skutecznie usunięty. 35-latek oświadczył, że wszystkie te rzeczy należą do niego, a broń „miała mu służyć do samoobrony”, przyznając jednocześnie, że nie posiada na nią zezwolenia. 

W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów marihuany i blisko 1 gram amfetaminy. Broń również trafiła do policyjnego depozytu, poszukiwany z kolei do pomieszczenia dla zatrzymanych.

Wczoraj (20 stycznia br.) 35-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i nielegalnego posiadania broni, za które to przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia. Po tych czynnościach został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę przeszło 3 miesięcy pozbawienia wolności.