Spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo …”

Spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo …”

Najważniejszym wydarzeniem 2 lutego br.  dla naszych przedszkolaków jednej z placówek w Liszkach była wizyta policjantki.

Tego dnia, policjantka Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odwiedziła dzieci z przedszkola „Mały Oxford” w Liszkach. Podczas spotkania zaprezentowała zawód i umundurowanie policjanta, omówiła zasady bezpieczeństwa na drodze oraz przypomniała o korzyści noszenia odblaskowych ubrań, butów i kamizelek.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał odblaskowego hipopotamka oraz kamizelkę odblaskową.

 

Policja przypomina o zasadach noszenia odblasków, jeśli chcesz być widoczny dokładnie się z nimi zapoznaj!

  1. Światła mijania świecą dość nisko – umieść opaskę odblaskową na kostce a będziesz lepiej widoczny. 
  2. Jeżdżąc na rowerze załóż kamizelkę lub szelkę odblaskową, ale nie zapominaj o swoim pojeździe. Najlepiej sprawdzą się nakładki na szprychy lub naklejki na rower
  3. Sport to zdrowie dlatego każdy biegacz lub osoba uprawiająca nordic walking powinna zaopatrzyć się w sportową czapkę odblaskową lub sportową saszetkę LED
  4. Jeśli twoje dziecko chodzi samo do szkoły wykorzystaj jego plecak i przyczep zawieszkę odblaskową. Doskonale sprawdzi się zawieszka twarda z certyfikatem bezpieczeństwa. 
  5. Twój pies uwielbia wieczorne spacery? Zaopatrz go w obrożę odblaskową lub zawieszkę LED-ową. Samochód ominie pieska, ale i Ciebie. 
  6. Jeśli Ty lub Twoje dziecko lubi nowoczesne rozwiązania zaopatrz się w nakładkę na buty z diodami LED. Doskonale sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych. 
  7. Pamiętaj o osobach starszych. Seniorzy nie zawsze mają dostęp do internetu. Sprezentuj bliskiej osobie opaskę odblaskowa na rzep, jest łatwa w użyciu i ma uniwersalne zastosowani.