Uderzenie w narkobiznes

Uderzenie w narkobiznes

Kryminalni zlikwidowali „domową” plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli ponad 16 krzewów, z których można uzyskać przeszło 350 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 7 tyś. złotych. 28-letni właściciel plantacji został  zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ustalili, że 28-letni  mieszkaniec gm. Czernichów trudni się nielegalną uprawą konopi indyjskich. W poniedziałek (2 lipca)  te informacje potwierdziły się podczas przeszukania domu 28-latka. Gdy tylko policjanci weszli na piętro, od razu wyczuli intensywną woń konopi. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń  znajdowała się specjalistyczna uprawa, składająca się z dwóch namiotów domowej roboty oświetlonymi lampami LED, w których znajdowały się posadzone w doniczkach krzaki konopi indyjskich. W efekcie policjanci zabezpieczyli 16 krzaków tych roślin oraz specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy. Z takiej ilości nielegalnych roślin mężczyzna mógł uzyskać ponad 350 gramów marihuany, której czarnorynkowa wartość szacuje się na kwotę około 7 tyś zł.
We środę (4 lipca) br. 28-latek usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich /art. 63 ust. 1 i art. 54 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii/, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.