Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na autostradowej obwodnicy Krakowa. Kierowca jechał pod prąd.

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na autostradowej obwodnicy Krakowa. Kierowca jechał pod prąd.

Dzisiaj (27 lipca) około godziny 3:30 na autostradzie A4 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów, w którym zginęła 57-letnia kobieta.  Policjanci z udziałem prokuratora przez kilka godzin prowadzili oględziny na miejscu zdarzenia, zorganizowano objazdy ponieważ jezdnia była zablokowana. 

Wstępnie ustalono, że 33-latek,  kierujący samochodem marki VW Golf na węźle Balice wjechał -  pod prąd - na jezdnię prowadzącą w kierunku Katowic. Na 406 kilometrze  autostrady volkswagen  zderzył się z dostawczym samochodem Iveco po czym uderzył w bariery energochłonne a następnie zderzył się z osobowym Suzuki.

Kierująca samochodem Suzuki poniosła śmierć na miejscu,  natomiast pasażer tego auta  - z niezagrażającymi życiu urazami - został przewieziony do szpitala. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Kierowcę Volkswagena  przebadano urządzeniem elektronicznym – był trzeźwy. Pobrano mu  krew do dalszych badań na zawartości alkoholu i podobnie działających substancji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.  

Śledczy podjęli także decyzję o zatrzymaniu kierowcy, został on  przebadany przez lekarzy i obecnie przebywa na obserwacji psychiatrycznej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa Kraków - Prądnik Biały.