Aktualności

O bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz nad wodą usłyszeli uczestnicy pikniku w Tomaszowicach

Policjantki z Komisariatu Policji w Zielonkach na pikniku rodzinnym w Tomaszowicach przeprowadzili działania profilaktyczne dla dzieci z zakresu podstaw bezpieczeństwa „w czasie wakacji”. Organizatorem spotkania było OSP w Tomaszowicach.

Wakacje to czas sprzyjający wypoczynkowi nad wodą i nieustającym zabawom. Jednak nawet w takich sytuacjach nie można zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, której głównym założeniem jest uświadamianie dzieci, młodzieży, ale także ich opiekunów o zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad akwenami.

Podczas pikniku w Tomaszowicach, który odbył się 19 czerwca br., policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne, podczas których omówili zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie wakacji, w szczególności nad wodą, ale również w ruchu drogowym. Mundurowi apelowali o rozwagę podczas plażowania i kąpieli, które powinny odbywać się wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych i pod czujnym okiem ratownika. Przypomnieli również o zasadach bezpiecznej zabawy zarówno w domu, jak i na podwórku. Dodatkowo funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w tym właściwego zachowania się w rejonie przejścia dla pieszych, jak i podczas zabaw w pobliżu jezdni. Dzieci z zainteresowaniem słuchali policjantów i chętnie udzielali się w trakcie pogadanek.

W trakcie pikniku nie zabrakło zabaw i niespodzianek dla najmłodszych. Jedną z atrakcji był pokaz sprzętu służbowego – radiowozu oraz motocyklu, za których kierownicą chętne dzieci mogły usiąść, co wywołało wiele radości na ich twarzach. Na koniec uczestnicy pikniku zostali wyposażeni przez policjantów a elementy odblaskowe i w ulotki o omawianej tematyce.

Powrót na górę strony