Deklaracja dostępności
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie (KPP w Krakowie) zapewnia dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony kpp-krakow.policja.gov.pl
Data publikacji strony internetowej: 2020-08-11
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-08-25
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- niektóre filmy i grafiki nie posiadają opisów dźwiękowych (audiodeskrypcji), ale posiadają dostępne cyfrowo opisy tekstowe, które można pobrać. Opisy są zamieszczone w formie załączników;
- nie wszystkie pliki dostępne do pobrania są dostępne cyfrowo lub posiadają wersje alternatywne
Treści nieobjęte przepisami
- niektóre dokumenty opublikowane przed wejściem w życie ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami. Dane kontaktowe znajdziesz w dalszej treści deklaracji
- na stronie mogą znajdować się treści, które nie zostały przez nas przygotowane i mogą być niedostępne cyfrowo.
Przygotowanie deklaracji
Data sporządzenia deklaracji: 2020-10-05
Data ostatniego przeglądu deklaracji: dnia 2024-01-21
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można skorzystać ze standardowych skrótów klawiszowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą odpowiedzialną jest kom. Justyna Fil – Specjalista Jednoosobowego Stanowiska do spraw Prasowo – Informacyjnych KPP w Krakowie, adres e-mail: justyna.fil@kpp-krakow.policja.gov.pl
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 83 57 604.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementów
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy
Jeżeli chcesz zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej przejdź do:
Wniosek o zapewnienie dostępności
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym podając nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę
Możesz także zgłosić skargę, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej
Skargę możesz złożyć listownie lub mailem.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej spawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, ul. łokietka 205, Kraków
oraz podległe komisariaty
Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Krakowie znajduje się w budynku przy ul. Władysława Łokietka 205 w Krakowie. Jest to nowoczesny budynek, w którym brak jest barier architektonicznych i organizacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Budynek przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych poprzez istnienie szerokiego podjazdu dla wózków inwalidzkich, bez przeszkód w postaci progów. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe otwierają się automatycznie, na fotokomórkę. Na parterze znajduje się pokój przejęć interesantów. Obiekt posiada węzeł sanitarny przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne ruchowo. Budynek nie posiada windy.
Jednostkami terenowymi są:
- Komisariat Policji w Krzeszowicach mieszczący się przy ul. Szarych Szeregów 2. Budynek przystosowany do obsługi niepełnosprawnych bez przeszkód w postaci progów. Na dole znajduje się obszerny pokój przejęć interesantów. Obiekt posiada węzeł sanitarny przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne ruchowo.
- Komisariat Policji w Skale mieszczący się przy ul. Langiewicza 6. Budynek nie jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku, jak również brak jest węzła sanitarnego we wskazanym zakresie. Komisariat Policji w Skale ze względu na brak możliwości technicznych, zapewnia dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Alternatywnym rozwiązaniem jest: osoba niepełnosprawna może spotkać się z Policjantem w domu lub innym dogodnym dla niej miejscu po wcześniejszym telefonicznym wspólne ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 834 61 50 .
- Komisariat Policji w Skawinie mieszczący się przy ul. Rynek 17. Budynek nie jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku (stopnie). W budynku jest węzeł sanitarny we wskazanym zakresie. Komisariat Policji w Skawinie ze względu na brak możliwości technicznych, zapewnia dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Alternatywnym rozwiązaniem jest: osoba niepełnosprawna może spotkać się z Policjantem w domu lub innym dogodnym dla niej miejscu po wcześniejszym telefonicznym wspólne ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 832 21 11 .
- Komisariat Policji w Słomnikach mieszczący się przy ul. Świętego Jana Pawła II 5. Budynek przystosowany do obsługi niepełnosprawnych poprzez istnienie szerokiego podjazdu dla wózków inwalidzkich, bez przeszkód w postaci progów. Na dole znajduje się pokój przejęć interesantów. Obiekt posiada węzeł sanitarny przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne ruchowo.
- Komisariat Policji w Świątnikach Górnych mieszczący się przy ul. Królowej Jadwigi 12. Budynek przystosowany do obsługi niepełnosprawnych poprzez istnienie podjazdu dla wózków inwalidzkich. Obiekt posiada węzeł sanitarny przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne ruchowo. W budynku nie ma pokoju przyjęć interesantów. Komisariat Policji w Świątnikach Górnych ze względu na częściowy brak możliwości technicznych, zapewnia dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Alternatywnym rozwiązaniem jest: osoba niepełnosprawna może spotkać się z Policjantem w domu lub innym dogodnym dla niej miejscu po wcześniejszym telefonicznym wspólne ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 832 81 50 .
- Komisariat Policji w Zabierzowie mieszczący się przy ul. Sportowej 1. Budynek nie jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku, jak również brak jest węzła sanitarnego we wskazanym zakresie. Komisariat Policji w Zabierzowie ze względu na brak możliwości technicznych, zapewnia dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Alternatywnym rozwiązaniem jest: osoba niepełnosprawna może spotkać się z Policjantem w domu lub innym dogodnym dla niej miejscu po wcześniejszym telefonicznym wspólne ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 832 11 00 .
- Komisariat Policji w Zielonkach mieszczący się przy ul. Łokietka 205. Budynek przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych poprzez istnienie szerokiego podjazdu dla wózków inwalidzkich, bez przeszkód w postaci progów. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe otwierają się automatycznie, na fotokomórkę. Na dole znajduje się obszerny pokój przejęć interesantów. Korytarze na poszczególnych poziomach również nie zawierają żadnych barier architektonicznych. Obiekt posiada węzeł sanitarny przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne ruchowo. Budynek nie posiada windy.
- Posterunek Policji w Czernichowie mieszczący się przy Czernichów 2, 32-070 Czernichów. Budynek nie jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku, jak również brak jest węzła sanitarnego we wskazanym zakresie. Posterunek Policji w Czernichowie ze względu na brak możliwości technicznych, zapewnia dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Alternatywnym rozwiązaniem jest: osoba niepełnosprawna może spotkać się z Policjantem w domu lub innym dogodnym dla niej miejscu po wcześniejszym telefonicznym wspólne ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 834 51 50.
- Posterunek Policji w Białym Kościele mieszczący się przy ul. ul. Królowej Jadwigi 4, 32-089 Biały Kościół. Budynek nie jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku, jak również brak jest węzła sanitarnego we wskazanym zakresie. Posterunek Policji w Białym Kościele ze względu na brak możliwości technicznych, zapewnia dostęp alternatywny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Alternatywnym rozwiązaniem jest: osoba niepełnosprawna może spotkać się z Policjantem w domu lub innym dogodnym dla niej miejscu po wcześniejszym telefonicznym wspólne ustalonym terminie wizyty: kontakt telefoniczny: 47 83 22 150.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W jednostce można skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego.
Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej usługi tłumacza języka migowego przejdź do: Informacje dla osób niesłyszących
W Komendzie mamy również możliwość połączenia się z tłumaczem polskiego języka migowego online.
W biurze przepustek znajduje się przenośna pętla indukcyjna
Funkcję koordynatora do spraw zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami pełni:
kom. Adam Kwapiński Naczelnik Wydziału Wspomagającego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie tel.: 47 8357620, e-mail: adam.kwapinski@kpp-krakow.policja.gov.pl. W przypadku nieobecności koordynatora jego obowiązki wykonuje kom. Justyna Fil Specjalista Jednoosobowego Stanowiska do spraw Prasowo-Informacyjnych Komendy Powiatowej
Policji w Krakowie tel.: 47 8357604, e-mail: rzecznik@kpp-krakow.policja.gov.pl.
Przydatne linki
- Informacja o pracy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie (ETR)
- Informacje dla osób niedosłyszących
- Informacje dla osób niedowidzących