Aktualności

Policjanci z powiatu krakowskiego zabezpieczyli 20 kg nielegalnego tytoniu

Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymał do kontroli kierującego citroenem. Okazało się, że 40-latek przewoził 20 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniu i prowadził pojazd po cofnięciu uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W ubiegły piątek policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podczas patrolowania ulic Skawiny zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Kierującym okazał się 40-latek z Krakowa. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 40-letni kierujący ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. W tracie dalszych czynności – sprawdzania przewożonego bagażu, mundurowi natrafili na tylnej kanapie na dwa duże worki wypełnione nielegalną krajanką tytoniu. Na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy wykonali dalsze czynności w tej sprawie. 40-latek został zatrzymany. Był trzeźwy, ale zachowanie mężczyzny wskazywało, że może znajdować się pod działaniem narkotyków,  więc została mu pobrana krew do badań.
Jeszcze tego samego dnia w komendzie zatrzymany usłyszał zarzuty: prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień oraz uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie, przewożenie oraz pomaganie w ukryciu nielegalnych wyrobów akcyzowych, z zamiarem wprowadzania ich do obrotu. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do dwóch lat więzienia.
Jeżeli badanie krwi wykaże, że 40-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyku, to usłyszy kolejny zarzut.
Według wyliczeń śledczych wprowadzenie 20 kilogramów nielegalnych wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty ponad 17 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony