Aktualności

Złodziej paliwa okazał się dilerem

Kryminalni z Komisariatu Policji w Zielonkach zatrzymali 24-letniego złodzieja paliwa, który okazał się handlarzem narkotyków. Policjanci znaleźli u niego znaczne ilości różnych substancji psychotropowych m.in. 1,3 kg klofedronu, 55 gramów morfiny i 8 tabletek ecstasy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i na początek trafił na 3 miesiące za kraty.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach pracując nad sprawą kradzieży paliwa ze stacji paliw na terenie gminy Wielka Wieś ustalili, że złodziejem jest 24-letni mieszkaniec Krakowa, natychmiast się do niego udali. W trakcie przeprowadzania czynności z udziałem podejrzanego, w jego mieszkaniu funkcjonariusze zauważyli leżące na biurku narkotyki i inne przedmioty świadczące o tym, że mogą się tam znajdować większe ilości substancji zabronionych. Policjanci przeszukali więc całe mieszkanie natrafiając na substancje psychotropowe w postaci prawie 1,3 kg 3-CMC (klofedronu), ponad 55 gramów morfiny i 8 tabletek MDMA (ecstasy). Mężczyzna miał też broń gazową z 6 sztukami amunicji oraz dwie wagi dilerskie, urządzenie do liczenia pieniędzy i inne przedmioty służące do porcjowania i pakowania narkotyków oraz gotówkę w kwocie prawie 15 tysięcy złotych. 24-latek został zatrzymany, wówczas przyznał policjantom, że chwilę wcześniej zażył narkotyki. Ze względu na niepokojący stan psychofizyczny mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie został zbadany. Jeszcze tego samego dnia policjanci doprowadzili zatrzymanego do policyjnej celi.

Zabezpieczone narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, a broń zostanie zbadana przez biegłego balistyka celem stwierdzenia czy wymaga posiadania pozwolenia. Zabezpieczone zostały też znalezione u mężczyzny pieniądze, wobec podejrzenia, że pochodzą z przestępstwa handlu narkotykami.

4 stycznia br. policjanci doprowadzili 24-latka do Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące handlu narkotykami oraz posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Odpowie on też za kradzież paliwa ze stacji.

Dzisiaj (5 stycznia br.) sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

 

  • zabezpieczone narkotyki w workach strunowych na nich narkotesty wskazujące pozytywny wynik,  pieniądze w worku strunowym, obok maszyna do liczenia pieniędzy
  • dwie wagi dilerskie obok siebie, jedna większa, druga mniejsza
  • broń gazowa
Powrót na górę strony