Podsumowanie debaty społecznej z mieszkańcami gminy Kocmyrzów-Luborzyca
W środę, 29 marca br., w miejscowości Zastów odbyła się debata społeczna, na której omówiono stan bezpieczeństwa na terenie gminy Kocmyrzów – Luborzyca, a także bieżące problemy społeczne.
Debatę dla mieszkańców zorganizował Komendanta Komisariatu Policji w Słomnikach podinsp. Marek Kyzioł pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie — możesz mieć na nie wpływ”, której tematem przewodnim było „Bezpieczeństwem na terenie gminy Kocmyrzów — Luborzyce ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń w ruchu drogowym, dotyczących nieprawidłowego parkowania pojazdów w rejonie parkingów Park & Ride przy stacjach kolejowych w miejscowości Baranówka i Łuczyce”.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Policji Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach podinsp. Marek Kyzioł, jego zastępca podkom. Michał Gajos, Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Maciej Lejdy, asp. Szczepan Cieślik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie kom. Justyna Fil. W debacie uczestniczyli również przedstawiciele władzy lokalnej i powiatowej w osobach: Zastępca Wójta Gminy Kocmyrzów – Luborzyca Wiesław Wójcik, radni powiatu krakowskiego Beata Bartoszek i Włodzimierz Tochowicz, radna gminy Kocmyrzów – Luborzyca Anna Szlachta, sołtys miejscowości Zastów Jolanta Łaciak oraz mieszkańcy gminy.
Na wstępie głos zabrał komendant komisariatu Policji w Słomnikach, witając gości. Następnie, za pomocą prezentacji komendant omówił stan bezpieczeństwa i porządku publicznego występujący na terenie gminy Kocmyrzów – Luborzyca. W dalszej kolejności przedstawiciele Policji przeszli do tematu głównego debaty i wówczas wywiązała się dyskusja z wszystkimi uczestnikami spotkania, podczas której wypracowano działania, jakich Policja zobowiązała się podjąć w celu wyeliminowania, bądź zminimalizowania zagrożenia będącego przedmiotem debaty. Debatę podsumował Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach podinsp. Marek Kyzioł, omawiając przyjęte zobowiązania. Kolejno przypomniano znaczenie i obsługę „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Po omówieniu tematu głównego debaty, mieszkańcy mieli okazję zgłaszać inne zagrożenia oraz problemy społeczne, na temat których prowadzona była dalsza dyskusja zmierzająca do ich rozwiązania.