Aktualności

Zaginiona 17-latka z Katowic odnaleziona przez policjantów z powiatu krakowskiego

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 17-latki z Katowic, która w piątek wyszła z miejsca zamieszkania i przestała odbierać telefon od najbliższych.  Dziewczyna została odnaleziona na terenie powiatu krakowskiego przez miejscowych policjantów.

W niedzielę (18 czerwca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie otrzymali informację od katowickich funkcjonariuszy, że zaginiona 17-latka z Katowic prawdopodobnie przebywa na terenie powiatu krakowskiego. Według przekazanych informacji dziewczyna wyszła z domu w sobotę, w godzinach popołudniowych, informując jednego z członków rodziny, że jedzie na spotkanie z nowo poznanym mężczyzną. Od tego czasu nie powróciła do domu, a rodzina nie mogła nawiązać z nią kontaktu.

Policjanci z powiatu krakowskiego niezwłocznie przystąpili do działań, celem odnalezienia zaginionej. Do akcji poszukiwawczej zaangażowanych zostało kilkunastu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, miejscowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Myślenic. Do poszukiwań wykorzystano także psa służbowego ze stanu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz drona. 

Pierwsze ustalenia wskazywały na to, że dziewczyna przebywa w obszarze leśnym w okolicy Rzeszotar, więc głównie w tym rejonie prowadzono działania poszukiwawcze. Kryminalni z powiatu krakowskiego z kolei prowadzili dalsze ustalenia, w tej sprawie. Kilka godzin później, namierzyli adres posesji, również mieszczącej się na terenie gminy Świątniki Górne, na której dziewczyna mogła przebywać i natychmiast się tam udali. Te ustalenia były trafne, bo 17-latka spędzała tam czas. Dziewczyna oświadczyła, że dobrowolnie tam przebywała, jednak nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego urwała kontakt z rodziną. Na miejsce wezwano załogę pogotowia, która kolejno przetransportowała ją do szpitala. Po zbadaniu 17-latki przez specjalistę, który stwierdził, że nie wymaga hospitalizacji, została ona przekazana pod opiekę matce. 

Dzięki zaangażowaniu, jak i dobrej współpracy funkcjonariuszy z powiatu krakowskiego z katowickimi policjantami, 17-latka szybko i szczęśliwie została odnaleziona. 

 

Powrót na górę strony