Aktualności

Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 36-letniego Brazylijczyka za nielegalną uprawę marihuany

Data publikacji 06.02.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 36-letniego obywatela Brazylii pod zarzutem nielegalnej uprawy konopi. W miejscu zamieszkania mężczyzny, na strychu, funkcjonariusze ujawnili kilka krzaków konopi innych niż włókniste o wysokości od 50 do 100 cm i sprzęt do ich uprawy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

2 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie weszli do jednego z domów w gminie Zabierzów.  Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że znajduje się tam nielegalna uprawa konopi innych niż włókniste. Na miejscu policjanci zastali zamieszkałego pod tym adresem 36-letniego obywatela Brazylii. Podczas przeszukania jego domu, na strychu, policjanci ujawnili kilka krzaków konopi innych niż włókniste o wysokości od 50 do 100 cm wraz z instalacją do ich uprawy, składającą się z wiatraków, lamp oraz folii i rur aluminiowych. Nielegalne rośliny zostały zabezpieczone i zostaną zbadane przez biegłego, który określi ile porcji marihuany obcokrajowiec mógł z nich wyprodukować. Sprzęt do ich uprawy również trafił do policyjnego depozytu.

36-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia w komisariacie został przesłuchany, z udziałem biegłego tłumacza, w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut nielegalnej uprawy ziela konopi innych niż włókniste. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

  • krzaki konopi w doniczce, znajdującej się w namiocie, pod lampami (2)
  • krzaki konopi w doniczce, znajdującej się w namiocie.
  • krzaki konopi w doniczce, znajdującej się w namiocie
  • zabezpieczony sprzęt do uprawy konopi, rury i inne plastikowe elementy (2)
Powrót na górę strony