Aktualności

Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków, a za ich posiadanie zatrzymali 22-latka.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wyczuli od przechodzącego obok 22-latka marihuanę. Podjęli wobec niego czynności. Okazało się, że nie tyle przy sobie, co w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości tego narkotyku. Podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

29 czerwca br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, na jednym z ogólnodostępnych parkingów w Sułoszowej, podjęli czynności wobec przechodzącego obok mężczyzny, od którego wyczuli unoszącą się woń marihuany. Legitymowanie wykazało, że jest nim 22-latek z powiatu wodzisławskiego. W trakcie czynności mężczyzna był bardzo podenerwowany. Okazało się, że nie bez powodu, bo policyjny nos nie zawiódł. 22-latek miał przy sobie zawiniątko z kartki papieru z zawartością marihuany. Mężczyzna został przez mundurowych zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany może posiadać w miejscu zamieszkania większe ilości marihuany. Wobec tego faktu zlecili miejscowym funkcjonariuszom z powiatu wodzisławskiego przeszukanie lokum 22-latka. W toku przeszukania funkcjonariusze rzeczywiście ujawnili znaczne ilości tego narkotyku. Łącznie zabezpieczone zostały 64 gramy marihuany. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar i roszczeń, funkcjonariusze zabezpieczyli od zatrzymanego przeszło 44 tysiące złotych.

22-latek został przez policjantów doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Wschód, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru.  Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony