Aktualności

Policjanci zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskiej innej niż włókniste

Data publikacji 04.07.2024

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ustalili, że na terenie jednej z posesji w powiecie chrzanowskim znajduje się domowa uprawa konopi indyjskiej innej niż włókniste. Podczas realizacji, przy wsparciu miejscowych funkcjonariuszy oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej  Policji w Krakowie zabezpieczyli 8 krzaków nielegalnej konopi i inne środki odurzające. Za ich posiadanie zatrzymali 40-latka. 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wpadli na trop uprawy konopi indyjskiej, którą miał hodować 40-latek w miejscu swojego zamieszkania w powiecie chrzanowskim. 3 lipca br. kryminalni z powiatu krakowskiego zaplanowali realizację, którą przeprowadzili przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Na miejscu policjanci zastali 40-letniego gospodarza. Na pytanie policjantów mężczyzna oświadczytł, że nie posiada żadnych substancji i środków zabronionych. Dalsze czynności kryminalnych wykazały zupełnie inaczej. W trakcie przeszukania domu 40-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzajace w postaci dwóch słoików z zawartością kilku gramów marihuany, hermetycznie zapakowane w woreczku foliowym grzyby oraz śladowe ilości amfetaminy. Kiedy kryminalni chcieli przeszukać pomieszczenie piwniczne, gospodarz oświadczył, że nie posiada kluczy, w domu też ich nie było. Wobec tego funkcjonariusze weszli siłowo do tego pomieszczenia, ujawniając wewnątrz i zabezpieczając 8 krzaków konopi innej niż włókniste wraz ze sprzętem służącym do ich uprawy.

40-latek został przez policjantów zatrzymany i teraz odpowie z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Zgodnie z właściwością miejscową postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie. 

  • doniczki z krzakami konopi innej niż włókniste
  • kilka krzaków  konopii innej niż włókniste obłozone styropianem wokół
  • kilka krzaków  konopii innej niż włókniste ze sprzętem do ich uprawy
  • słokik z zawartością marihuany
Powrót na górę strony