Aktualności

Wypadek drogowy w gminie Wielka Wieś. Nie żyje 32-latek.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dzisiaj (8 lipca br.) po godzinie 6.00 w miejscowości Czajowice gminy Wielka Wieś. Kierujący mercedesem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym.  W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 32-letni kierujący mercedesem.

Dzisiaj (8 lipca br.) po godzinie 6.00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Czajowice gm. Wielka Wieś. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 32-letni kierujący mercedesem na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn, przekroczył oś jezdni, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Odłamki uszkodzonych pojazdów uderzyły w przejeżdżającego fiata.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 32-letni kierujący mercedesem. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie doznali poważniejszych obrażeń ciała i nie wymagali hospitalizacji.

Na miejscu, prócz funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, pracowały załogi straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego. Śledczy z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych wykonali oględziny miejsca zdarzenia.

Okoliczności wypadku zostaną dokładnie zbadane w toku śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu, zarówno do kierowców, motocyklistów, rowerzystów, a także pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Zwolnijcie, uważnie się rozglądajcie, zachowajcie maksimum ostrożności, aby nie doszło do tragedii. Apelujemy również do kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony