Aktualności

#SuperDzielnicowy2026 – asp. Adrian Firek

W ramach trwającej kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, której organizatorzy – Telewizja Puls i Komenda Główna Policji - zachęcają do wspólnego poszukiwania #SuperDzielnicowego oraz promują współpracę lokalnych społeczności z dzielnicowymi, przedstawiamy sylwetkę aspiranta Adriana Firka - dzielnicowego pełniącego służbę w Komisariacie Policji w Świątnikach Górnych.

Dla aspiranta Adriana Firka policyjny mundur to nie tylko zawód – to przede wszystkim misja i odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzi, wśród których na co dzień pełni służbę.

Od 14 lat związany jest z Policją, a jako dzielnicowy każdego dnia udowadnia, że najważniejszym elementem tej służby jest bliskość z mieszkańcami, zrozumienie ich problemów oraz gotowość do niesienia pomocy.

Aspirant Adrian Firek jest funkcjonariuszem doskonale rozpoznawalnym w swoim rejonie służbowym. Dzięki otwartości, życzliwości oraz profesjonalizmowi zyskał zaufanie mieszkańców, którzy wiedzą, że mogą liczyć na jego wsparcie w każdej sytuacji. W swojej pracy stawia na bezpośredni kontakt z ludźmi oraz budowanie relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, biorąc udział w spotkaniach z mieszkańcami, wydarzeniach oraz inicjatywach społecznych. Prowadzi również działania profilaktyczne i edukacyjne, szczególnie skierowane do dzieci, młodzieży oraz seniorów, przekazując wiedzę na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnych postaw społecznych.

Szczególnym elementem jego działalności jest zaangażowanie w edukację poprzez sport. Poza służbą aspirant Adrian Firek jako instruktor sportów walki prowadzi zajęcia z zakresu samoobrony dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Organizuje między innymi warsztaty „Bezpieczna Kobieta” oraz spotkania edukacyjne dla seniorów „Bezpieczny Senior”. Dzięki temu nie tylko promuje aktywny styl życia, ale przede wszystkim zwiększa świadomość i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Ponad dwadzieścia lat doświadczenia w sportach walki pozwala mu utrzymywać wysoką sprawność fizyczną oraz rozwijać umiejętności, które są niezwykle ważne w wymagającej służbie policyjnej. Swoją pasję wykorzystuje jednak przede wszystkim do pracy z ludźmi – ucząc ich, jak dbać o własne bezpieczeństwo i jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Zaangażowanie, profesjonalizm oraz autentyczna troska o bezpieczeństwo mieszkańców sprawiają, że aspirant Adrian Firek jest przykładem dzielnicowego, który swoją służbę traktuje jako prawdziwe powołanie. Jego postawa pokazuje, że Policja to przede wszystkim ludzie – funkcjonariusze, którzy każdego dnia budują bezpieczeństwo i zaufanie w lokalnej społeczności.

Rejon służbowy aspiranta Adriana Firka obejmuje miejscowości: Libertów, Gaj, Lusina, Brzyczyna oraz Konary.

Zagłosuj na swojego dzielnicowego w Plebiscycie #SuperDzielnicowy2026! Dodatkowo Twoja odpowiedź bierze udział w konkursie - do wygrania atrakcyjna nagroda pieniężna! Szczegóły 
w Regulaminie.

Zgłaszanie kandydatów i głosowanie trwa od 16 lutego do 16 kwietnia br. pod adresem www.dzielnicabezstrachu.pl 

Powrót na górę strony