Z życia garnizonu

Pożegnanie odchodzących na emeryturę policjantów

W piątek (31 stycznia br.) w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste pożegnanie przechodzących na emeryturę policjantów. Pożegnaliśmy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego asp. szt. Janusza Pawlika oraz dwóch dyżurnych asp. szt. Roberta Pułkę i asp. szt. Zdzisława Bobera.

W uroczystości udział wzięła kadra kierownicza, policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, a także zaproszeni goście, w tym również byli komendanci naszej jednostki.

Podczas uroczystości, naczelnikowi oraz dyżurnym za dotychczasową współpracę oraz profesjonalną i pełną poświęcenia służbę podziękował Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Tomasz Drożdżak oraz jego zastępcy, a także naczelnicy i policjanci. W dowód wdzięczności otrzymali pamiątkowe tabliczki oraz szklane statuetki. Następnie odchodzący na emeryturę skierowali do wszystkich słowa podziękowania za wieloletnią współpracę, podkreślając, że zawsze odbywała się  ona w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku. Czas swojej służby ocenili jako cenne życiowe doświadczenie. Na koniec spotkania głos zabrali zaproszeni goście.

Asp. szt. Janusz Pawlik do służby w Policji wstąpił w 1991 roku. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe na stanowisku kierowniczym zdobył już w 1999 roku na stanowisku Kierownika Sekcji Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji w Zabierzowie. W 2006 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Zabierzowie, rok później na tym samym stanowisku pełnił funkcję w Komisariacie Policji w Zielonkach i tak do listopada 2015 roku. Wówczas został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, na którym pozostał już do końca swojej kariery zawodowej. 

Asp. szt. Zdzisław Bober służbę w Policji również rozpoczął w 1991 roku. Zajmował różne stanowiska m.in. w Referacie Dzielnicowych, Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej, Referacie Kryminalnym, a także w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Skawinie. W 2007 roku, kontynuując służbę w tym samym komisariacie, został mianowany na stanowisko dyżurnego. Od 2010 roku został dyżurnym w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie.

Asp. szt. Robert Pułka z kolei, do Policji wstąpił w 1990 roku. Od początku służby był związany z komórką prewencji. Przez wiele lat służył w Komisariacie Policji w Słomnikach m.in. w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, na stanowisku dzielnicowego, aż w końcu na stanowisku dyżurnego, na które został mianowany w 2004 roku. Funkcję dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie pełnił od 2009 roku i sprawował ją do czasu przejścia na emeryturę.

 

  • odchodzacy_na_emeryture_policjanci
  • komendanci_kpp_oraz_odchodzacy_na_emeryture_policjanci
  • tort
Powrót na górę strony