Z życia garnizonu
Rozmiar czcionki
-
Dokładnie 100 lat temu – 26 lutego 1925 r. - minister spraw wewnętrznych Cyryl Ratajski polecił utworzyć policję kobiecą. Kilka tygodni później w Komendzie Głównej Policji Państwowej w Warszawie rozpoczął się kurs specjalny dla policjantek, gdzie przeszkolono 30 kobiet, głównie pod kątem walki z nierządem, sutenerstwem, handlem żywym towarem.
Dodano: 26.02.2025 -
17 lutego obchodzimy Dzień Służby Cywilnej. To święto wszystkich urzędników i pracowników cywilnych, które dzisiaj było celebrowane w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie.
Dodano: 17.02.2025 -
Wczoraj (12 lutego br.) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyła się narada roczna Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Artura Bednarka. Spotkanie miało na celu przedstawienie wyników pracy funkcjonariuszy z powiatu krakowskiego za rok ubiegły oraz przedstawienie planów i założeń na rok bieżący.
Dodano: 13.02.2025